תמי אימי מכון למחקר ופיתוח
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

כימית אבקות

תמי ניסיון רב שנים בטיפול במוצקים: מאבקות לחומר גרנולרי ומעופרות/חלקיקים גדולים לאבקות. בתחום זה יש לנו את היכולות הבאות הנתמכות גם באנליזות פיזיקוכימיות ואנליזות בכימיה רטובה:

  • תהליכי ערבוב ואגלומרציה: בדיקות התכנות ופיתוח מוצרים מהמעבדה לפיילוט וגמלון (scale-up).
  • דחיסה – תהליך אגלומרציה של אבקה בו האבקה עוברת כבישה/דחיסה בלחץ גבוה.
    המומחיות שלנו בתהליך זה היא עבור מגוון רחב של מוצרים אורגנים ואנאורגנים. בתמי קיים ציוד החל משלב המעבדה ועד מדחס גלילי בפיילוט עם תפוקה של עד 100 ק"ג לשעה.
  • גילעון (גרנולציה) – תהליך אגלומרצייה המבוסס על ערבוב ובחישה של אבקות מחלקיקים קטנטנים לגרנולות גדולות יותר. בתמי ניתן לבצע מספר תהליכי גירעון: plate granulation, drum granulation high-shear granulation, מקנ"מ מעבדתי ועד לפיילוט של כ- 5 ק"ג למנה.
  • ערבוב – תהליך הפיכת תערובת הטרוגנית להומוגנית יותר. בתמי יש מגוון מיקסרים, הכוללים מערבל מחרשות, מערבל נייד עבור בטון/מלט מערבל כפות ו-high-shear.


אנו מבצעים גם תהליכי דה אלוגמרצייה, הקטנת גודל החלקיק ואפיון של אמצעי/תהליך הטחינה המיטבי למטרות שונות:

  • ריסוק –תהליך הקטנת גודל המיועד לשבירת גושים גדולים לאבנים קטנות יותר ומשמש לתהליכי השבחה. הריסוק בתמי יכול להתבצע בשני סוגי ציוד: א. על ידי Jaw crusher הנחת חומר הגלם בין שני משטחי ריסוק תוך כדי הפעלת כוח ב. על ידי Roller crusher מרסק גלילי בו החומר מוזן לשני גלילים מסתובבים כאשר הפתח בין הגלילים קובע את גודל תוצרי הריסוק. יש לציין כי בתמי נצבר ניסיון וידע רב בתהליכים עבור אשלג, פוספטים וסוגי עפרות אחרים.
  • טחינה יבשה – תהליך טחינה וגם דה אגלומרצייה לקבלת תוצר עם פילוג אחיד יותר. בתמי קיים ציוד טחינה מגוון כגון מטחנת פינים, מטחנת פטישים, מטחנה כדורית. בשימוש במטחנות אלו ניתן לקבל מידע רב ממעבדה ועד לפיילוט.
  • טחינה רטובה – תהליך שבו הטחינה מתבצעת על חלקיקים המפוזרים בתווך נוזלי, בדרך כלל מימי. השימוש בטחינה רטובה נועד עבור חומרי גלם המגיעים כתערובת מימית (slurry) או כשפיזור גודל החלקיקים הנדרש אינו בר ביצוע בטחינה יבשה עקב הפילוג הנדרש או עקב תכונות החומר. טחינה רטובה ניתנת לביצוע במטחנת כדורים מסוגים שונים בתמי ישנם סוגים שונים של מטחנות וניתן להקטין את גודל החלקיק < 1 מיקרון.