מכון למחקר ופיתוח כימי – תמי אימי
פרסומים |מפת אתר |חדשות

תחומי פעילות

הבטחת איכות

למכון תמי אימי מערכת ניהול איכות העונה לדרישות תקן ISO 9001 של מכון התקנים הישראלי.

שירותים אנליטיים

במכון תמי פועלת מחלקת שירותים אנליטיים בעלת צוות מסור ומנוסה של כימאים וטכנאים אשר לרשותם ציוד מודרני ממוחשב המאפשר לפתור מגוון רחב של בעיות אנליטיות, ובכך להעניק תמיכה מלאה לחוקרי המכון וליחידות ההנדסיות שלו.

שירותי בדיקת קורוזיה

לרשות מכון תמי מעבדת בדיקת קורוזיה בעלת ציוד מודרני המאפשרת בדיקת חומרים בהתאם לתקנים המובילים. צוות המומחים שלנו ישמח לייעץ לכם כיצד לתכנן את מפעלכם כך שימנעו בעיות עתידיות של קורוזיה.

כימיה אנאורגנית

דשנים וחומצה זרחנית הם בעלי נוכחות בולטת בהסטוריה של מכון תמי, ומחלקת הכימיה האנאורגנית תוכל לסייע לכם בתחומים כמו: השבחה של מחצבים ומיצוי נוזל-נוזל. יש לנו גם צוותים המתמחים בקרמיקה מתקדמת ובטכנולוגיית אבקות.

כימיה אורגנית

מכון תמי מטפל במיומנות בכל האספקטים של כימיה אורגנית תעשייתית:

  • מנוסה ובעל יכולות מקוריות בתחום הכימיה האורגנית הסינטטית.
  • בעל היכולת לבצע מחקר ופיתוח מונחי תהליך המבוססים על כימיה יצירתית ועל שימוש בטכניקות תכנון נסיוניות של אופטימיזציית תהליך ומידול.
  • מפתח מוצרים חדשים לתעשיה הרפואית ולתעשיית הכימיקלים לחקלאות.
  • מנוסה בתחום של הגנת פטנטים.
  • מיומן בשימוש בכל הטכניקות האנליטיות המודרניות (in-house).

למכון תמי יכולות מוכחות בטכניקות כיראליות ובכימיה יישומית של אנזימים. צוות המחקר כולל כימאים אורגניים, כימאי אנזימים, מיקרוביולוגים, מהנדסי כימיה, סטטיסטיקאים ועובדים טכניים מיומנים. לחץ לקריאה אודות הפעילות שלנו בתחום בהרחבה.

מרכז מחקר ופיתוח יישומי של חומרים פלסטיים

מעבדת הפלסטיקה של מכון תמי מציעה שירותים בשלושה תחומים מרכזיים:

  • פיתוח תרכיבים ייחודיים. המעבדה מתמחה במעכבי בעירה.
  • בדיקות של חומרים פלסטיים.
  • ייעוץ טכני וסקרי שוק ו/או ספרות ממוחשבים.

הנדסת תהליכים

פיתוח תהליכים במכון תמי הוא פעילות בין-תחומית בה משתתפים חוקרים, מהנדסי תהליך ומהנדסי תכנון. הם מסתייעים ביכולת מתוחכמת לביצוע סימולציות. המטרה היא לפתח תהליך תעשייתי שהוא ישים טכנית ומספק את הדרישות בתחומי המכירות והייצור, כמו גם את הדרישות האקולוגיות. ניתן דגש מיוחד לשיקולי בטיחות.

צוות הפיתוח ההנדסי מעורב בכל שלבי הפרויקט, מהמעבדה ועד לפיילוט.

בנוסף, המחלקה מעורבת באופן פעיל בייצור מגוון רחב של חומרים, החל מחומרי ביניים כימיים ועד לחומרי ביניים פרמצבטיים מתקדמים. תהליך הפיתוח במכון תמי נפתח בשלב מחקר התהליך שמטרתו לגלות, לבדוק ולפתח תגובות כימיות חדשות במהלך תהליך הייצור הכימי. לאחר מכן, ממשיכים לשלב פיתוח התהליך, אשר מאשר את ישימות התהליך המוצע מבחינה טכנית, כלכלית ואקולוגית.

מים ושפכים

מכון תמי מעניק תשומת לב לתחום החשוב של טיפול בפסולת, בהתאם לצרכי העולם המודרני. באמצעות יישום הגישה של עבודת צוות בין-תחומי, רכש מכון תמי מיומנויות באספקטים השונים של טכנולוגיית טיפול בפסולת (אספקטים כימיים, פיזיקליים, ביולוגיים והנדסיים). כפועל יוצא מכך, פיתח המכון תהליכי טיפול בפסולת עבור הטיפולים הבאים: טיפול בשפכים אנאורגניים, שיוב מתכות (metal recovery), טיפול בשפכים אורגניים ושיטות ביודגרדציה. מכון תמי ביצע הערכה של טכנולוגיה חדשה המיועדת לחיטוי וטיפול בשפכים מוניציפליים.

במסגרת התחום של טיפול בשפכים, מכון תמי יכול לספק מתקני בדיקות אנליטיות לרוב התהליכים, ולהבטיח את התאמתם לדרישות הרשויות האקולוגיות ולתקנות בינלאומיות ומקומיות. לרשות המעבדה עומד ציוד אנליטי ספציפי לבדיקת COD, BOD ו-TOC, עם דגש על שפכים תעשייתיים ותמלחות, כמו גם לבדיקת מוצקים מסיסים או תרחיפים וכן חומרים נדיפים.

צור קשר מהיר *שם מס' טלפון *דוא''ל *שאלות או הערות
04-8469550/326
פרסומים |מפת אתר |חדשות