מכון למחקר ופיתוח כימי – תמי אימי
פרסומים |מפת אתר |חדשות

מתקני תמיכה

ספריה ומידע

לרשות מכון תמי אימי ספריה עשירה המנוהלת על ידי ספרן ומידען במשרה מלאה. הספריה זמינה לשימוש חופשי של צוות המחקר. הספריה רוכשת בעיקר מאמרים מחקריים, פטנטים ותקנים הזמינים לרכישה מקוונת או לשימוש חופשי באמצעות האינטרנט. חוקרי המכון יכולים להזמין חיפושים במאגרי מידע מקוונים, כמו אלה של STN. בנוסף, לחוקרים יש גישה חופשית לאינטרנט לשימוש עצמאי והם יכולים לבצע חיפשים באופן עצמאי ב-Scifinder.

 

שירותים טכניים

המחקר והפיתוח במכון תמי נתמכים על ידי מחלקת שירותים טכניים גדולה ומנוסה. המחלקה מחולקת לתתי המחלקות הבאים: אלקטרוניקה ומכשור, מכניקה, חשמל ועיצוב. התחזוקה היומיומית מבוצעת במשותף עם חברת האחות שלנו - דשנים וחומרים כימיים בע"מ.

 

שירותי מחשוב

כל חוקרי מכון תמי מצוידים במחשבים אישיים המחוברים לרשת מקומית. הרשת משמשת לביצוע הדפסות, גיבויים, שליחת אימיילים וגישה לרשת הפנימית של כימיקים לישראל שמחברת אתרי ומשאבי כי"ל בכל העולם ונותנת גישה לתוכנות ומשאבים כי"ליים.  בנוסף, פועלות תוכנות סימולציה ייעודיות על שרתינו, ומתקני הפיילוט והמיני-פיילוט נשלטים באמצעות מחשב. למעבדות האנליטיות תוכנת ניהול ייעודית אליה מחוברים המכשירים ובה נרשמות תוצאות הבדיקות.

 

מחסן מרכזי

המחסן המרכזי היה חלק בלתי נפרד ממכון תמי מאז ייסודו בשנת 1952. המחסן מחולק לשני חלקים עיקריים: מחסן חומרים כימיים וציוד למעבדות, ולצידו המחסן הטכני. המחסן של תמי פועל בשיתוף עם המחסן של חברת האחות שלנו, דשנים וחומרים כימיים בע"מ.

מחסן החומרים הכימיים והציוד למעבדות מספק חומרים כימיים, כלי זכוכית ופריטים שגרתיים אחרים עבור כל מעבדות המכון. המחסן מחזיק במלאי מגוון רחב של חומרים הנמצאים בשימוש שוטף. שאר החומרים ניתנים להזמנה בהתאם לצרכי צוות המחקר והפיתוח של המכון. מאז פתיחת המחסן נרשמו בקטלוג מעל 6,500 חומרים כימיים ו-3,000 סוגים של מכשור מעבדה.

המחסן הטכני מספק למחלקת השירותים הטכניים את צרכיה. בכך הוא מסייע למחקר ולפיתוח במכון תמי, החל משלב המעבדה ועד לשלב הפיילוט. המחסן מחזיק במלאי חלקי חילוף חיוניים וכן חומרי בניין, הרכבה ותחזוקה. במלאי ישנם יותר מ-7,000 פריטים.

במחסן מועסק צוות מנוסה של מומחים המאפשר הספקה שוטפת של פריטים בהתאם לדרישות המכון.

צור קשר מהיר *שם מס' טלפון *דוא''ל *שאלות או הערות
04-8469550/326
פרסומים |מפת אתר |חדשות